bahisx

Där oddsen är felprissatta idag

Varje rad jämför det bästa priset som erbjuds med det rättvisa pris som resten av marknaden antyder. Priserna rör sig, så en fördel tillhör priset och det ögonblick då det avlästes.

Priserna läses 20.10 06:15 UTC

Dagens kupong 20.10

Fem val, publicerade till det pris de offererades till. Vart och ett avräknas från resultatet och sparas i protokollet nedan.

MatchstartMatch ResultatSannolikhet Bästa prisSpelbolag
Sabah FK – Borussia Dortmund Borussia Dortmund 74% 1,33 Betfair
Manchester City – AEK Athens Manchester City 88% 1,14 Matchbook
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava AS Roma 83% 1,19 Coolbet
Liverpool – Villarreal Liverpool 62% 1,60 Betfair
Porto – PSV Eindhoven Porto 60% 1,63 1xBet
Kombinerat pris 4,71
Alla fem landar 20,2%
100 returer 471
Rättvist pris 4,95 -4,9%

Detta är inte säkert, och ingenting på den här sidan säger att det är det. Ett spel som inte kan förlora täcker alla resultat av EN match; att lägga fem matcher tillsammans gör motsatsen och multiplicerar risken. Det kombinerade oddset och den verkliga chansen att det landar visas båda ovan, och konsensuslinjen visar vad samma fem skulle betala utan spelbolagets marginal.

Resultat av de publicerade urvalen

avräknat från resultat sedan 2026-10-14

Enkelspel

5/55 landat

-24,47 enheter, platta insatser på 1

-44,5% avkastning på omsättning

Kuponger

0/3 landat

-3,00 enheter, platta insatser på 1

-100,0% avkastning på omsättning

En enhet på varje val, avräknad till det pris som visas på dagen. Ingen insatsplan, ingen selektiv räkning: en post som bara rapporterar sina vinnare är inte en post.

Priser över verkligt värde

Dutch Eredivisie ·

Sparta Rotterdam – Ajax

Hemma: Sparta Rotterdam

Bästa pris
6,00 Unibet (NL)
Rättvist pris
5,22
Skillnad från rättvist pris
+15,0%
20 spelbolag
Lägsta marginal 2,5%

UEFA Champions League ·

Inter Milan – Shakhtar Donetsk

Borta: Shakhtar Donetsk

Bästa pris
15,00 Coolbet
Rättvist pris
13,19
Skillnad från rättvist pris
+13,8%
22 spelbolag
Lägsta marginal 1,7%

Serie A - Italy ·

AS Roma – Cagliari

Borta: Cagliari

Bästa pris
10,00 Tipico
Rättvist pris
8,79
Skillnad från rättvist pris
+13,7%
15 spelbolag
Lägsta marginal 1,4%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Borta: Parma

Bästa pris
8,60 → 8,45 Betfair spelbörspris, efter provision
Rättvist pris
7,48
Skillnad från rättvist pris
+13,0%
23 spelbolag
Lägsta marginal 1,7%

Serie A - Italy ·

Venezia – Inter Milan

Hemma: Venezia

Bästa pris
9,00 Tipico
Rättvist pris
7,99
Skillnad från rättvist pris
+12,7%
14 spelbolag
Lägsta marginal 1,7%

Primeira Liga - Portugal ·

Gil Vicente – FC Porto

Hemma: Gil Vicente

Bästa pris
8,80 → 8,64 Betfair spelbörspris, efter provision
Rättvist pris
7,69
Skillnad från rättvist pris
+12,3%
19 spelbolag
Lägsta marginal 5,1%

Bundesliga - Germany ·

VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach

Borta: Borussia Monchengladbach

Bästa pris
7,75 Coolbet
Rättvist pris
6,92
Skillnad från rättvist pris
+12,0%
23 spelbolag
Lägsta marginal 1,5%

UEFA Champions League ·

Sporting Lisbon – LASK

Borta: LASK

Bästa pris
13,40 1xBet
Rättvist pris
11,99
Skillnad från rättvist pris
+11,7%
22 spelbolag
Lägsta marginal 1,0%

Bundesliga - Germany ·

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt

Borta: Eintracht Frankfurt

Bästa pris
6,75 Coolbet
Rättvist pris
6,08
Skillnad från rättvist pris
+11,0%
23 spelbolag
Lägsta marginal 1,7%

La Liga - Spain ·

Real Racing Club de Santander – Real Madrid

Hemma: Real Racing Club de Santander

Bästa pris
9,90 1xBet
Rättvist pris
8,94
Skillnad från rättvist pris
+10,7%
12 spelbolag
Lägsta marginal 1,4%

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Oavgjort

Bästa pris
6,20 → 6,10 Betfair spelbörspris, efter provision
Rättvist pris
5,52
Skillnad från rättvist pris
+10,4%
21 spelbolag
Lägsta marginal 1,7%

EPL ·

Arsenal – Everton

Borta: Everton

Bästa pris
9,80 → 9,62 Betfair spelbörspris, efter provision
Rättvist pris
8,78
Skillnad från rättvist pris
+9,7%
25 spelbolag
Lägsta marginal 1,5%

Prisuppsättningar som täcker varje utfall

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 1,62 → 1,61 Betfair 63,0%
Oavgjort 6,20 → 6,10 Betfair 16,6%
Borta 4,99 1xBet 20,3%

Avkastning på de tre insatserna: +1,48% spelbörspris, efter provision.

Dutch Eredivisie ·

PSV Eindhoven – Feyenoord

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 2,10 → 2,08 Betfair 48,8%
Oavgjort 4,40 BetOnline.ag 23,1%
Borta 3,60 Unibet (NL) 28,2%

Avkastning på de tre insatserna: +1,44% spelbörspris, efter provision.

Ligue 1 - France ·

Angers – Lorient

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 2,86 Pinnacle 35,4%
Oavgjort 3,50 Coolbet 29,0%
Borta 2,85 LeoVegas (SE) 35,6%

Avkastning på de tre insatserna: +1,40%

Ligue 1 - France ·

Paris Saint Germain – Lyon

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 1,43 1xBet 70,8%
Oavgjort 6,10 LeoVegas (SE) 16,6%
Borta 8,20 → 8,06 Betfair 12,6%

Avkastning på de tre insatserna: +1,29% spelbörspris, efter provision.

Ligue 1 - France ·

Brest – Nice

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 2,31 1xBet 43,8%
Oavgjort 3,75 Coolbet 27,0%
Borta 3,47 BetOnline.ag 29,2%

Avkastning på de tre insatserna: +1,24%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Resultat Bästa prisSpelbolag Andel av den totala insatsen
Hemma 1,53 GTbets 66,1%
Oavgjort 4,60 Tipico 22,0%
Borta 8,60 → 8,45 Betfair 12,0%

Avkastning på de tre insatserna: +1,08% spelbörspris, efter provision.

Varje match läses

MatchMatchstart 1X2Lägsta marginal
Sabah FK – Borussia Dortmund 10,006,501,331,6%
Fenerbahce – Slavia Praha 1,614,676,001,7%
Manchester City – AEK Athens 1,1312,0029,001,0%
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava 1,1610,0025,001,5%
VfB Stuttgart – Atlético Madrid 3,454,002,161,5%
Paris Saint Germain – Barcelona 2,554,752,521,5%
Napoli – Bodø/Glimt 1,834,214,701,4%
Liverpool – Villarreal 1,554,906,801,5%
Porto – PSV Eindhoven 1,614,806,101,6%
Como – Manchester United 2,383,903,101,6%
Lille – Galatasaray 2,263,843,351,5%
Levante – Athletic Bilbao 3,813,522,241,5%
Bayern Munich – Arsenal 2,144,023,601,5%
Aston Villa – Viking FK 1,267,4014,001,3%
Club Brugge – RC Lens 2,104,203,401,6%
Real Betis – Feyenoord 1,614,925,601,7%
Inter Milan – Shakhtar Donetsk 1,248,3515,001,7%
Sporting Lisbon – LASK 1,258,6013,401,0%
Real Madrid – RB Leipzig 1,297,7511,001,2%
Alanyaspor – Kocaelispor 1,983,524,353,0%
Go Ahead Eagles – SC Telstar 1,614,755,502,0%
VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach 1,436,007,751,5%
Brest – Nice 2,313,753,471,6%
Torino – Monza 2,243,623,641,6%
Ipswich Town – Nottingham Forest 3,203,652,391,7%
Alavés – Málaga 1,843,725,301,5%
Vitória SC – CS Maritimo 1,574,206,604,3%
Eyüpspor – Kasimpasa SK 6,204,191,603,1%
Aston Villa – Manchester City 4,724,501,761,5%
Rayo Vallecano – Elche CF 1,813,944,781,6%
Cagliari – Bologna 3,353,202,551,5%
Como – Sassuolo 1,505,007,101,4%
Gazişehir Gaziantep – Erzurum BB 2,313,253,773,0%
1. FC Köln – FC Schalke 04 2,124,003,701,5%
Augsburg – Union Berlin 1,904,214,201,5%
RB Leipzig – Elversberg 1,435,807,501,5%
FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1,804,334,601,4%
SC Paderborn – Hamburger SV 2,363,943,061,6%
Arsenal – Everton 1,435,009,801,5%
Coventry City – Fulham 3,123,702,481,6%

Artiklar

Alla artiklar
Tre kuponger, tre förluster: vad ett 70%-ben egentligen betyder Lördagens två kuponger landade vardera fyra av fem sträckor. Söndagens landade tre. Ingenting med det är otur, och resultaten säger det. Champions League, 20-21 oktober: var priserna ligger Arton matcher, lästa innan en enda laguppställning är känd. Marginalerna är de lägsta den här veckan, och tre outsiders är prissatta över rimliga odds. Läser ett pris innan lagnyheterna landar Tavlan läser veckans Champions League- och ligamatcher dagar innan laguppställningarna är kända. Det är i gapet mellan öppningspriset och avspark som det mesta av det läsbara värdet finns.

Bonusar

Alla bonusar

Hur detta är utarbetat

  1. Ett pris på 2,50 innebär en chans på 1 på 2,50, vilket är 40 %.
  2. En boks tre priser innebär mer än 100 % mellan dem. Överskottet är dess marginal.
  3. Att ta bort varje boks egen marginal och beräkna medelvärdet av vad som blir kvar för de andra böckerna ger ett rimligt pris för ett resultat.
  4. Ett växlingspris räknas efter 2 % provision, eftersom det är vad den betalar.

Ett gap över det verkliga värdet är inte en förutsägelse: det säger att ett pris är bättre än marknadens konsensus, vid den tidpunkt som visas. Priserna förändras inom några minuter, insatser kan begränsas eller nekas, och ett rättvist pris som byggs från bookmakers kan vara felaktigt tillsammans.