bahisx

Missä kertoimet on tänään hinnoiteltu väärin

Jokainen rivi vertaa parasta tarjottua hintaa markkinoiden muiden osapuolten tarjoamaan kohtuulliseen hintaan. Hinnat vaihtelevat, joten etu liittyy hintaan ja sen lukuhetkeen.

Hinnat luettu 20.10 06:15 UTC

Tämän päivän kuponki 20.10

Viisi valintaa, jotka julkaistaan niille ilmoitetulla hinnalla. Jokainen valinta ratkaistaan tuloksen perusteella ja kirjataan alla olevaan pöytäkirjaan.

Ottelun alkuOttelu TuloksetTodennäköisyys Paras hintaVedonvälittäjä
Sabah FK – Borussia Dortmund Borussia Dortmund 74% 1,33 Betfair
Manchester City – AEK Athens Manchester City 88% 1,14 Matchbook
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava AS Roma 83% 1,19 Coolbet
Liverpool – Villarreal Liverpool 62% 1,60 Betfair
Porto – PSV Eindhoven Porto 60% 1,63 1xBet
Yhdistetty hinta 4,71
Kaikki viisi maata 20,2%
100 palautusta 471
Kohtuullinen hinta 4,95 -4,9%

Tämä ei ole varmaa, eikä tällä sivulla sanotakaan niin. Veto, jota ei voi hävitä, kattaa YHDEN ottelun kaikki tulokset; viiden ottelun yhdistäminen tekee päinvastoin ja moninkertaistaa riskin. Yhdistetty kerroin ja sen todellinen todennäköisyys on molemmat tulostettu yllä, ja konsensusviiva näyttää, mitä samat viisi ottelua maksaisivat ilman vedonvälittäjän katetta.

Julkaistujen valintojen tulokset

sovittu 2026-10-14 jälkeen tehtyjen tulosten perusteella

Yksittäiset vedot

5/55 laskeutui

-24,47 yksikköä, 1 kpl:n tasaisia panoksia

-44,5% liikevaihdon tuotto

Kupongit

0/3 laskeutui

-3,00 yksikköä, 1 kpl:n tasaisia panoksia

-100,0% liikevaihdon tuotto

Yksi yksikkö jokaisesta valinnasta, ratkaistaan päivän hinnalla. Ei panostussuunnitelmaa, ei valikoivaa laskentaa: ennätys, joka ilmoittaa vain voittajat, ei ole ennätys.

Käyvän arvon yläpuolella olevat hinnat

Dutch Eredivisie ·

Sparta Rotterdam – Ajax

Koti: Sparta Rotterdam

Paras hinta
6,00 Unibet (NL)
Kohtuullinen hinta
5,22
Ero käypään hintaan verrattuna
+15,0%
20 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 2,5%

UEFA Champions League ·

Inter Milan – Shakhtar Donetsk

Vieras: Shakhtar Donetsk

Paras hinta
15,00 Coolbet
Kohtuullinen hinta
13,19
Ero käypään hintaan verrattuna
+13,8%
22 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,7%

Serie A - Italy ·

AS Roma – Cagliari

Vieras: Cagliari

Paras hinta
10,00 Tipico
Kohtuullinen hinta
8,79
Ero käypään hintaan verrattuna
+13,7%
15 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,4%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Vieras: Parma

Paras hinta
8,60 → 8,45 Betfair vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen
Kohtuullinen hinta
7,48
Ero käypään hintaan verrattuna
+13,0%
23 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,7%

Serie A - Italy ·

Venezia – Inter Milan

Koti: Venezia

Paras hinta
9,00 Tipico
Kohtuullinen hinta
7,99
Ero käypään hintaan verrattuna
+12,7%
14 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,7%

Primeira Liga - Portugal ·

Gil Vicente – FC Porto

Koti: Gil Vicente

Paras hinta
8,80 → 8,64 Betfair vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen
Kohtuullinen hinta
7,69
Ero käypään hintaan verrattuna
+12,3%
19 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 5,1%

Bundesliga - Germany ·

VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach

Vieras: Borussia Monchengladbach

Paras hinta
7,75 Coolbet
Kohtuullinen hinta
6,92
Ero käypään hintaan verrattuna
+12,0%
23 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,5%

UEFA Champions League ·

Sporting Lisbon – LASK

Vieras: LASK

Paras hinta
13,40 1xBet
Kohtuullinen hinta
11,99
Ero käypään hintaan verrattuna
+11,7%
22 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,0%

Bundesliga - Germany ·

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt

Vieras: Eintracht Frankfurt

Paras hinta
6,75 Coolbet
Kohtuullinen hinta
6,08
Ero käypään hintaan verrattuna
+11,0%
23 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,7%

La Liga - Spain ·

Real Racing Club de Santander – Real Madrid

Koti: Real Racing Club de Santander

Paras hinta
9,90 1xBet
Kohtuullinen hinta
8,94
Ero käypään hintaan verrattuna
+10,7%
12 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,4%

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Tasapeli

Paras hinta
6,20 → 6,10 Betfair vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen
Kohtuullinen hinta
5,52
Ero käypään hintaan verrattuna
+10,4%
21 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,7%

EPL ·

Arsenal – Everton

Vieras: Everton

Paras hinta
9,80 → 9,62 Betfair vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen
Kohtuullinen hinta
8,78
Ero käypään hintaan verrattuna
+9,7%
25 vedonvälittäjää
Pienin marginaali 1,5%

Hintasarjat, jotka kattavat kaikki lopputulokset

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 1,62 → 1,61 Betfair 63,0%
Tasapeli 6,20 → 6,10 Betfair 16,6%
Vieras 4,99 1xBet 20,3%

Kolmen vedon tuotto: +1,48% vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen.

Dutch Eredivisie ·

PSV Eindhoven – Feyenoord

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 2,10 → 2,08 Betfair 48,8%
Tasapeli 4,40 BetOnline.ag 23,1%
Vieras 3,60 Unibet (NL) 28,2%

Kolmen vedon tuotto: +1,44% vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen.

Ligue 1 - France ·

Angers – Lorient

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 2,86 Pinnacle 35,4%
Tasapeli 3,50 Coolbet 29,0%
Vieras 2,85 LeoVegas (SE) 35,6%

Kolmen vedon tuotto: +1,40%

Ligue 1 - France ·

Paris Saint Germain – Lyon

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 1,43 1xBet 70,8%
Tasapeli 6,10 LeoVegas (SE) 16,6%
Vieras 8,20 → 8,06 Betfair 12,6%

Kolmen vedon tuotto: +1,29% vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen.

Ligue 1 - France ·

Brest – Nice

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 2,31 1xBet 43,8%
Tasapeli 3,75 Coolbet 27,0%
Vieras 3,47 BetOnline.ag 29,2%

Kolmen vedon tuotto: +1,24%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Tulokset Paras hintaVedonvälittäjä Osuus kokonaispanoksesta
Koti 1,53 GTbets 66,1%
Tasapeli 4,60 Tipico 22,0%
Vieras 8,60 → 8,45 Betfair 12,0%

Kolmen vedon tuotto: +1,08% vedonlyöntipörssin hinta palkkion jälkeen.

Jokainen ottelu luettu

OtteluOttelun alku 1X2Pienin marginaali
Sabah FK – Borussia Dortmund 10,006,501,331,6%
Fenerbahce – Slavia Praha 1,614,676,001,7%
Manchester City – AEK Athens 1,1312,0029,001,0%
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava 1,1610,0025,001,5%
VfB Stuttgart – Atlético Madrid 3,454,002,161,5%
Paris Saint Germain – Barcelona 2,554,752,521,5%
Napoli – Bodø/Glimt 1,834,214,701,4%
Liverpool – Villarreal 1,554,906,801,5%
Porto – PSV Eindhoven 1,614,806,101,6%
Como – Manchester United 2,383,903,101,6%
Lille – Galatasaray 2,263,843,351,5%
Levante – Athletic Bilbao 3,813,522,241,5%
Bayern Munich – Arsenal 2,144,023,601,5%
Aston Villa – Viking FK 1,267,4014,001,3%
Club Brugge – RC Lens 2,104,203,401,6%
Real Betis – Feyenoord 1,614,925,601,7%
Inter Milan – Shakhtar Donetsk 1,248,3515,001,7%
Sporting Lisbon – LASK 1,258,6013,401,0%
Real Madrid – RB Leipzig 1,297,7511,001,2%
Alanyaspor – Kocaelispor 1,983,524,353,0%
Go Ahead Eagles – SC Telstar 1,614,755,502,0%
VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach 1,436,007,751,5%
Brest – Nice 2,313,753,471,6%
Torino – Monza 2,243,623,641,6%
Ipswich Town – Nottingham Forest 3,203,652,391,7%
Alavés – Málaga 1,843,725,301,5%
Vitória SC – CS Maritimo 1,574,206,604,3%
Eyüpspor – Kasimpasa SK 6,204,191,603,1%
Aston Villa – Manchester City 4,724,501,761,5%
Rayo Vallecano – Elche CF 1,813,944,781,6%
Cagliari – Bologna 3,353,202,551,5%
Como – Sassuolo 1,505,007,101,4%
Gazişehir Gaziantep – Erzurum BB 2,313,253,773,0%
1. FC Köln – FC Schalke 04 2,124,003,701,5%
Augsburg – Union Berlin 1,904,214,201,5%
RB Leipzig – Elversberg 1,435,807,501,5%
FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1,804,334,601,4%
SC Paderborn – Hamburger SV 2,363,943,061,6%
Arsenal – Everton 1,435,009,801,5%
Coventry City – Fulham 3,123,702,481,6%
Kolme kuponkia, kolme tappiota: mitä 70 %:n osuus todella tarkoittaa Lauantain kaksi kuponkia osuivat kumpikin neljään viidestä vedosta. Sunnuntain kolmeen. Siinä ei ole mitään huonoa onnea, ja tilastotkin sen kertovat. Mestarien liiga, 20.-21. lokakuuta: missä hinnat ovat Kahdeksantoista ottelua, luettavissa ennen kuin yksikään kokoonpano on tiedossa. Voittomarginaalit ovat viikon pienimmät, ja kolme autsairasta on hinnoiteltu kohtuuttoman kalliiksi. Hinnan lukeminen ennen joukkueuutisten saapumista Taulukko lukee tämän viikon Mestarien liigan ja muiden vastaavien liigaotteluiden ottelut päiviä ennen kuin kokoonpanot ovat tiedossa. Avaushinnan ja aloituspotkun välinen erotus on se, missä suurin osa luettavissa olevasta arvosta sijaitsee.

Miten tämä selvitetään

  1. Hinta 2,50 tarkoittaa 1/2,50 todennäköisyyttä, mikä on 40 %.
  2. Yhden kirjan kolmen hinnan yhteissumma on yli 100 %. Ylimenevä osa on kirjan kate.
  3. Kunkin kirjan oman marginaalin poistaminen ja jäljelle jäävän keskiarvon laskeminen muiden kirjojen kesken antaa lopputuloksesta kohtuullisen hinnan.
  4. Vaihtohintaan lisätään 2 %:n provisio, koska se on se, mitä siitä maksetaan.

Käyvän arvon yläpuolella oleva hintaero ei ole ennuste: se sanoo, että yksi hinta on parempi kuin markkinoiden konsensus näytettynä ajankohtana. Hinnat muuttuvat minuuteissa, panoksia voidaan rajoittaa tai evätä, ja vedonvälittäjien muodostama reilu hinta voi olla väärä.