bahisx

Hvor oddsene er forkert prissat i dag

Hver linje sammenligner den bedste tilbudte pris med den rimelige pris, som resten af markedet antyder. Priserne bevæger sig, så en fordel tilhører prisen og det øjeblik, den blev aflæst.

Priserne er læst 20.10 06:15 UTC

Dagens kupon 20.10

Fem valg, offentliggjort til den pris, de blev citeret til. Hvert valg afregnes ud fra resultatet og opbevares i nedenstående protokol.

KampstartKamp ResultatSandsynlighed Bedste prisBookmaker
Sabah FK – Borussia Dortmund Borussia Dortmund 74% 1,33 Betfair
Manchester City – AEK Athens Manchester City 88% 1,14 Matchbook
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava AS Roma 83% 1,19 Coolbet
Liverpool – Villarreal Liverpool 62% 1,60 Betfair
Porto – PSV Eindhoven Porto 60% 1,63 1xBet
Kombineret pris 4,71
Alle fem lander 20,2%
100 returneringer 471
Fair pris 4,95 -4,9%

Dette er ikke sikkert, og intet på denne side siger, at det er. Et væddemål, der ikke kan tabe, dækker alle udfald af ÉN kamp; at lægge fem kampe sammen gør det modsatte og mangedobler risikoen. Den kombinerede odds og den reelle chance for, at den lander, er begge trykt ovenfor, og konsensuslinjen viser, hvad de samme fem ville betale uden bookmakerens margin.

Resultater af de offentliggjorte udvælgelser

afregnet fra resultater siden 2026-10-14

Enkeltspil

5/55 landede

-24,47 enheder, flade indsatser på 1

-44,5% afkast af omsætning

Kuponer

0/3 landede

-3,00 enheder, flade indsatser på 1

-100,0% afkast af omsætning

Én enhed på hvert valg, afgjort til den viste pris på dagen. Ingen indsatsplan, ingen selektiv optælling: en rekord, der kun rapporterer sine vindere, er ikke en rekord.

Priser over fair værdi

Dutch Eredivisie ·

Sparta Rotterdam – Ajax

Hjemme: Sparta Rotterdam

Bedste pris
6,00 Unibet (NL)
Fair pris
5,22
Forskel fra fair pris
+15,0%
20 bookmakere
Laveste margin 2,5%

UEFA Champions League ·

Inter Milan – Shakhtar Donetsk

Ude: Shakhtar Donetsk

Bedste pris
15,00 Coolbet
Fair pris
13,19
Forskel fra fair pris
+13,8%
22 bookmakere
Laveste margin 1,7%

Serie A - Italy ·

AS Roma – Cagliari

Ude: Cagliari

Bedste pris
10,00 Tipico
Fair pris
8,79
Forskel fra fair pris
+13,7%
15 bookmakere
Laveste margin 1,4%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Ude: Parma

Bedste pris
8,60 → 8,45 Betfair Betting Exchange-pris efter kommission
Fair pris
7,48
Forskel fra fair pris
+13,0%
23 bookmakere
Laveste margin 1,7%

Serie A - Italy ·

Venezia – Inter Milan

Hjemme: Venezia

Bedste pris
9,00 Tipico
Fair pris
7,99
Forskel fra fair pris
+12,7%
14 bookmakere
Laveste margin 1,7%

Primeira Liga - Portugal ·

Gil Vicente – FC Porto

Hjemme: Gil Vicente

Bedste pris
8,80 → 8,64 Betfair Betting Exchange-pris efter kommission
Fair pris
7,69
Forskel fra fair pris
+12,3%
19 bookmakere
Laveste margin 5,1%

Bundesliga - Germany ·

VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach

Ude: Borussia Monchengladbach

Bedste pris
7,75 Coolbet
Fair pris
6,92
Forskel fra fair pris
+12,0%
23 bookmakere
Laveste margin 1,5%

UEFA Champions League ·

Sporting Lisbon – LASK

Ude: LASK

Bedste pris
13,40 1xBet
Fair pris
11,99
Forskel fra fair pris
+11,7%
22 bookmakere
Laveste margin 1,0%

Bundesliga - Germany ·

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt

Ude: Eintracht Frankfurt

Bedste pris
6,75 Coolbet
Fair pris
6,08
Forskel fra fair pris
+11,0%
23 bookmakere
Laveste margin 1,7%

La Liga - Spain ·

Real Racing Club de Santander – Real Madrid

Hjemme: Real Racing Club de Santander

Bedste pris
9,90 1xBet
Fair pris
8,94
Forskel fra fair pris
+10,7%
12 bookmakere
Laveste margin 1,4%

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Uafgjort

Bedste pris
6,20 → 6,10 Betfair Betting Exchange-pris efter kommission
Fair pris
5,52
Forskel fra fair pris
+10,4%
21 bookmakere
Laveste margin 1,7%

EPL ·

Arsenal – Everton

Ude: Everton

Bedste pris
9,80 → 9,62 Betfair Betting Exchange-pris efter kommission
Fair pris
8,78
Forskel fra fair pris
+9,7%
25 bookmakere
Laveste margin 1,5%

Prissæt, der dækker alle udfald

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 1,62 → 1,61 Betfair 63,0%
Uafgjort 6,20 → 6,10 Betfair 16,6%
Ude 4,99 1xBet 20,3%

Udbytte på de tre indsatser: +1,48% Betting Exchange-pris efter kommission.

Dutch Eredivisie ·

PSV Eindhoven – Feyenoord

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 2,10 → 2,08 Betfair 48,8%
Uafgjort 4,40 BetOnline.ag 23,1%
Ude 3,60 Unibet (NL) 28,2%

Udbytte på de tre indsatser: +1,44% Betting Exchange-pris efter kommission.

Ligue 1 - France ·

Angers – Lorient

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 2,86 Pinnacle 35,4%
Uafgjort 3,50 Coolbet 29,0%
Ude 2,85 LeoVegas (SE) 35,6%

Udbytte på de tre indsatser: +1,40%

Ligue 1 - France ·

Paris Saint Germain – Lyon

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 1,43 1xBet 70,8%
Uafgjort 6,10 LeoVegas (SE) 16,6%
Ude 8,20 → 8,06 Betfair 12,6%

Udbytte på de tre indsatser: +1,29% Betting Exchange-pris efter kommission.

Ligue 1 - France ·

Brest – Nice

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 2,31 1xBet 43,8%
Uafgjort 3,75 Coolbet 27,0%
Ude 3,47 BetOnline.ag 29,2%

Udbytte på de tre indsatser: +1,24%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Resultat Bedste prisBookmaker Andel af den samlede indsats
Hjemme 1,53 GTbets 66,1%
Uafgjort 4,60 Tipico 22,0%
Ude 8,60 → 8,45 Betfair 12,0%

Udbytte på de tre indsatser: +1,08% Betting Exchange-pris efter kommission.

Hver kamp læst

KampKampstart 1X2Laveste margin
Sabah FK – Borussia Dortmund 10,006,501,331,6%
Fenerbahce – Slavia Praha 1,614,676,001,7%
Manchester City – AEK Athens 1,1312,0029,001,0%
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava 1,1610,0025,001,5%
VfB Stuttgart – Atlético Madrid 3,454,002,161,5%
Paris Saint Germain – Barcelona 2,554,752,521,5%
Napoli – Bodø/Glimt 1,834,214,701,4%
Liverpool – Villarreal 1,554,906,801,5%
Porto – PSV Eindhoven 1,614,806,101,6%
Como – Manchester United 2,383,903,101,6%
Lille – Galatasaray 2,263,843,351,5%
Levante – Athletic Bilbao 3,813,522,241,5%
Bayern Munich – Arsenal 2,144,023,601,5%
Aston Villa – Viking FK 1,267,4014,001,3%
Club Brugge – RC Lens 2,104,203,401,6%
Real Betis – Feyenoord 1,614,925,601,7%
Inter Milan – Shakhtar Donetsk 1,248,3515,001,7%
Sporting Lisbon – LASK 1,258,6013,401,0%
Real Madrid – RB Leipzig 1,297,7511,001,2%
Alanyaspor – Kocaelispor 1,983,524,353,0%
Go Ahead Eagles – SC Telstar 1,614,755,502,0%
VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach 1,436,007,751,5%
Brest – Nice 2,313,753,471,6%
Torino – Monza 2,243,623,641,6%
Ipswich Town – Nottingham Forest 3,203,652,391,7%
Alavés – Málaga 1,843,725,301,5%
Vitória SC – CS Maritimo 1,574,206,604,3%
Eyüpspor – Kasimpasa SK 6,204,191,603,1%
Aston Villa – Manchester City 4,724,501,761,5%
Rayo Vallecano – Elche CF 1,813,944,781,6%
Cagliari – Bologna 3,353,202,551,5%
Como – Sassuolo 1,505,007,101,4%
Gazişehir Gaziantep – Erzurum BB 2,313,253,773,0%
1. FC Köln – FC Schalke 04 2,124,003,701,5%
Augsburg – Union Berlin 1,904,214,201,5%
RB Leipzig – Elversberg 1,435,807,501,5%
FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1,804,334,601,4%
SC Paderborn – Hamburger SV 2,363,943,061,6%
Arsenal – Everton 1,435,009,801,5%
Coventry City – Fulham 3,123,702,481,6%

Artikler

Alle artikler
Tre kuponer, tre tab: hvad et 70%-ben egentlig betyder Lørdagens to kuponer landede hver fire ud af fem etaper. Søndagens landede tre. Intet ved det er uheld, og resultaterne siger det. Champions League, 20.-21. oktober: Hvor priserne ligger Atten kampe, læst før en eneste startopstilling er kendt. Marginerne er de laveste i ugen, og tre outsidere er prissat over fair. Læser en pris, før holdnyhederne lander Tavlen læser denne uges Champions League- og ligakampe dage før startopstillingerne er kendte. Det er i forskellen mellem åbningsoddset og kickoff, at det meste af den læselige værdi ligger.

Bonusser

Alle bonusser

Hvordan dette er udarbejdet

  1. En pris på 2,50 indebærer en chance på 1 ud af 2,50, hvilket er 40%.
  2. En bogs tre priser antyder mere end 100% mellem dem. Overskridelsen er dens margen.
  3. Ved at fjerne hver bogs egen margen og beregne det gennemsnitlige beløb, der er tilbage på tværs af de andre bøger, får man den rimelige pris for et resultat.
  4. En byttepris tælles efter 2% kommission, fordi det er det, den betaler.

En forskel over den fair værdi er ikke en forudsigelse: den siger, at én pris er bedre end markedskonsensus på det viste tidspunkt. Priserne ændrer sig inden for få minutter, indsatser kan begrænses eller afvises, og en fair pris, der er bygget fra bookmakere, kan være forkert sammen.