bahisx

Unde cotele sunt greșit evaluate astăzi

Fiecare linie compară cel mai bun preț oferit cu prețul corect pe care îl implică restul pieței. Prețurile se schimbă, așadar un avantaj aparține prețului și momentului în care a fost citit.

Prețuri citite la 20.10 06:15 UTC

Cuponul de astăzi 20.10

Cinci selecții, publicate la prețul la care au fost cotate. Fiecare selecție este soluționată în funcție de rezultat și păstrată în evidența de mai jos.

Începutul meciuluiMeci RezultatProbabilitate Cel mai bun prețCasa de pariuri
Sabah FK – Borussia Dortmund Borussia Dortmund 74% 1,33 Betfair
Manchester City – AEK Athens Manchester City 88% 1,14 Matchbook
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava AS Roma 83% 1,19 Coolbet
Liverpool – Villarreal Liverpool 62% 1,60 Betfair
Porto – PSV Eindhoven Porto 60% 1,63 1xBet
Preț combinat 4,71
Toate cele cinci terenuri 20,2%
100 de retururi 471
Preț corect 4,95 -4,9%

Nu este un lucru sigur și nimic de pe această pagină nu spune că este. Un pariu care nu poate pierde acoperă fiecare rezultat al UNUI meci; combinarea a cinci meciuri face opusul și multiplică riscul. Prețul combinat și șansa reală ca acesta să aibă succes sunt ambele tipărite mai sus, iar linia de consens arată cât ar plăti aceleași cinci fără marja casei de pariuri.

Rezultatele selecțiilor publicate

decontate din rezultate începând cu 2026-10-14

Pariuri simple

5/55 aterizat

-24,47 unități, mize plate de 1

-44,5% rentabilitatea cifrei de afaceri

Cupoane

0/3 aterizat

-3,00 unități, mize plate de 1

-100,0% rentabilitatea cifrei de afaceri

O unitate pentru fiecare selecție, decontată la prețul afișat în ziua respectivă. Fără plan de mizare, fără numărare selectivă: un record care își raportează doar câștigătorii nu este un record.

Prețuri peste valoarea justă

Dutch Eredivisie ·

Sparta Rotterdam – Ajax

Gazde: Sparta Rotterdam

Cel mai bun preț
6,00 Unibet (NL)
Preț corect
5,22
Diferența față de prețul corect
+15,0%
20 case de pariuri
Cea mai mică marjă 2,5%

UEFA Champions League ·

Inter Milan – Shakhtar Donetsk

Oaspeți: Shakhtar Donetsk

Cel mai bun preț
15,00 Coolbet
Preț corect
13,19
Diferența față de prețul corect
+13,8%
22 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,7%

Serie A - Italy ·

AS Roma – Cagliari

Oaspeți: Cagliari

Cel mai bun preț
10,00 Tipico
Preț corect
8,79
Diferența față de prețul corect
+13,7%
15 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,4%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Oaspeți: Parma

Cel mai bun preț
8,60 → 8,45 Betfair prețul bursei de pariuri, după comision
Preț corect
7,48
Diferența față de prețul corect
+13,0%
23 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,7%

Serie A - Italy ·

Venezia – Inter Milan

Gazde: Venezia

Cel mai bun preț
9,00 Tipico
Preț corect
7,99
Diferența față de prețul corect
+12,7%
14 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,7%

Primeira Liga - Portugal ·

Gil Vicente – FC Porto

Gazde: Gil Vicente

Cel mai bun preț
8,80 → 8,64 Betfair prețul bursei de pariuri, după comision
Preț corect
7,69
Diferența față de prețul corect
+12,3%
19 case de pariuri
Cea mai mică marjă 5,1%

Bundesliga - Germany ·

VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach

Oaspeți: Borussia Monchengladbach

Cel mai bun preț
7,75 Coolbet
Preț corect
6,92
Diferența față de prețul corect
+12,0%
23 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,5%

UEFA Champions League ·

Sporting Lisbon – LASK

Oaspeți: LASK

Cel mai bun preț
13,40 1xBet
Preț corect
11,99
Diferența față de prețul corect
+11,7%
22 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,0%

Bundesliga - Germany ·

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt

Oaspeți: Eintracht Frankfurt

Cel mai bun preț
6,75 Coolbet
Preț corect
6,08
Diferența față de prețul corect
+11,0%
23 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,7%

La Liga - Spain ·

Real Racing Club de Santander – Real Madrid

Gazde: Real Racing Club de Santander

Cel mai bun preț
9,90 1xBet
Preț corect
8,94
Diferența față de prețul corect
+10,7%
12 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,4%

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Egal

Cel mai bun preț
6,20 → 6,10 Betfair prețul bursei de pariuri, după comision
Preț corect
5,52
Diferența față de prețul corect
+10,4%
21 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,7%

EPL ·

Arsenal – Everton

Oaspeți: Everton

Cel mai bun preț
9,80 → 9,62 Betfair prețul bursei de pariuri, după comision
Preț corect
8,78
Diferența față de prețul corect
+9,7%
25 case de pariuri
Cea mai mică marjă 1,5%

Seturi de prețuri care acoperă fiecare rezultat

La Liga - Spain ·

Barcelona – Real Madrid

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 1,62 → 1,61 Betfair 63,0%
Egal 6,20 → 6,10 Betfair 16,6%
Oaspeți 4,99 1xBet 20,3%

Randamentul celor trei pariuri: +1,48% prețul bursei de pariuri, după comision.

Dutch Eredivisie ·

PSV Eindhoven – Feyenoord

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 2,10 → 2,08 Betfair 48,8%
Egal 4,40 BetOnline.ag 23,1%
Oaspeți 3,60 Unibet (NL) 28,2%

Randamentul celor trei pariuri: +1,44% prețul bursei de pariuri, după comision.

Ligue 1 - France ·

Angers – Lorient

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 2,86 Pinnacle 35,4%
Egal 3,50 Coolbet 29,0%
Oaspeți 2,85 LeoVegas (SE) 35,6%

Randamentul celor trei pariuri: +1,40%

Ligue 1 - France ·

Paris Saint Germain – Lyon

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 1,43 1xBet 70,8%
Egal 6,10 LeoVegas (SE) 16,6%
Oaspeți 8,20 → 8,06 Betfair 12,6%

Randamentul celor trei pariuri: +1,29% prețul bursei de pariuri, după comision.

Ligue 1 - France ·

Brest – Nice

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 2,31 1xBet 43,8%
Egal 3,75 Coolbet 27,0%
Oaspeți 3,47 BetOnline.ag 29,2%

Randamentul celor trei pariuri: +1,24%

Serie A - Italy ·

Lazio – Parma

Rezultat Cel mai bun prețCasa de pariuri Ponderea din miza totală
Gazde 1,53 GTbets 66,1%
Egal 4,60 Tipico 22,0%
Oaspeți 8,60 → 8,45 Betfair 12,0%

Randamentul celor trei pariuri: +1,08% prețul bursei de pariuri, după comision.

Fiecare citire a meciului

MeciÎnceputul meciului 1X2Cea mai mică marjă
Sabah FK – Borussia Dortmund 10,006,501,331,6%
Fenerbahce – Slavia Praha 1,614,676,001,7%
Manchester City – AEK Athens 1,1312,0029,001,0%
AS Roma – ŠK Slovan Bratislava 1,1610,0025,001,5%
VfB Stuttgart – Atlético Madrid 3,454,002,161,5%
Paris Saint Germain – Barcelona 2,554,752,521,5%
Napoli – Bodø/Glimt 1,834,214,701,4%
Liverpool – Villarreal 1,554,906,801,5%
Porto – PSV Eindhoven 1,614,806,101,6%
Como – Manchester United 2,383,903,101,6%
Lille – Galatasaray 2,263,843,351,5%
Levante – Athletic Bilbao 3,813,522,241,5%
Bayern Munich – Arsenal 2,144,023,601,5%
Aston Villa – Viking FK 1,267,4014,001,3%
Club Brugge – RC Lens 2,104,203,401,6%
Real Betis – Feyenoord 1,614,925,601,7%
Inter Milan – Shakhtar Donetsk 1,248,3515,001,7%
Sporting Lisbon – LASK 1,258,6013,401,0%
Real Madrid – RB Leipzig 1,297,7511,001,2%
Alanyaspor – Kocaelispor 1,983,524,353,0%
Go Ahead Eagles – SC Telstar 1,614,755,502,0%
VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach 1,436,007,751,5%
Brest – Nice 2,313,753,471,6%
Torino – Monza 2,243,623,641,6%
Ipswich Town – Nottingham Forest 3,203,652,391,7%
Alavés – Málaga 1,843,725,301,5%
Vitória SC – CS Maritimo 1,574,206,604,3%
Eyüpspor – Kasimpasa SK 6,204,191,603,1%
Aston Villa – Manchester City 4,724,501,761,5%
Rayo Vallecano – Elche CF 1,813,944,781,6%
Cagliari – Bologna 3,353,202,551,5%
Como – Sassuolo 1,505,007,101,4%
Gazişehir Gaziantep – Erzurum BB 2,313,253,773,0%
1. FC Köln – FC Schalke 04 2,124,003,701,5%
Augsburg – Union Berlin 1,904,214,201,5%
RB Leipzig – Elversberg 1,435,807,501,5%
FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1,804,334,601,4%
SC Paderborn – Hamburger SV 2,363,943,061,6%
Arsenal – Everton 1,435,009,801,5%
Coventry City – Fulham 3,123,702,481,6%
Trei cupoane, trei pierderi: ce înseamnă de fapt o cotă de 70% Cele două cupoane de sâmbătă au adus fiecare câte patru din cinci etape. Cele de duminică au adus trei. Nimic din toate astea nu e ghinion, iar înregistrările spun asta. Liga Campionilor, 20-21 octombrie: unde se situează prețurile Optsprezece meciuri, citite înainte de a fi cunoscută o singură componență. Marjele de profit sunt cele mai mici ale săptămânii, iar trei jucători din afara echipei au prețuri peste așteptări. Citirea unui preț înainte ca știrile despre echipă să apară Tabla citește meciurile din Liga Campionilor și campionat din această săptămână cu câteva zile înainte ca echipele să fie cunoscute. Această diferență dintre prețul de deschidere și startul meciurilor este cea care implică cea mai mare parte a valorii.

Cum se rezolvă acest lucru

  1. Un preț de 2,50 implică o șansă de 1 la 2,50, adică 40%
  2. Cele trei prețuri ale unei cărți implică mai mult de 100% împreună. Excedentul este marja sa de profit.
  3. Eliminând marja proprie a fiecărei cărți și calculând media a ceea ce a rămas pentru celelalte cărți, se obține un preț corect pentru un rezultat.
  4. Un preț de schimb este luat în considerare după comisionul de 2%, pentru că acesta este prețul plătit.

Un decalaj peste valoarea justă nu este o predicție: spune că un preț este mai bun decât consensul pieței, la momentul afișat. Prețurile se modifică în câteva minute, mizele pot fi limitate sau refuzate, iar un preț corect construit de casele de pariuri poate fi greșit împreună.